M Dimension
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

M Dimension

Lumea magiei si a prostiei, lumea aventurii si a nebuniei! Intrati si nu va mai intoarceti decat cu ajutorul unui psiholog!
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Something in the dark

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Helena D. Rose
Vampir
Vampir
Helena D. Rose


Mesaje : 6
Reputatie : 0
Data de inscriere : 28/10/2010
Localizare : Somewhere I Belong..

Foaie de personaj
Galbeni: 10

Something in the dark Empty
MesajSubiect: Something in the dark   Something in the dark EmptyLun Noi 22, 2010 12:29 am

Trecuse asa mult timp..
Am oftat, iesind silentios din casa unde ma gazdaiau familia instarita Perrone. Totusi, era un sat cu oameni modesti. Si deliciosi. Rochia neagra se infoia la orice adiere de vant, dar nu-mi pasa. Era noapte, timpul meu preferat..
Un tanar cu ochi albastri statea linistit pe o bancuta din lemn la marginea satului. Se uita euforic spre cerul intunecat care era presarat din cand in cand cu luminite pale. Am auzit o soapta discreta, ce m-a facut sa pufneasc imperceptibil.
"-Mary.."
Dragostea. Uram tot ce tinea de sentimentul asta. Din cauza dragostei, sora mea a disparut si parintii mei au fost omorati. M-am apropiat incet de el, facandu-l sa tresare usor:
"-Buna seara." Baiatul se uita deodata cu ochi mari la mine. Probabil ca Mary nu ma intrecea in frumusete. Parul meu blond deschis si ondulat se revarsa de-a lungul umerilor drepti, iar ochii negri se contrastau perfect cu pielea alba ca portelanul.
"-Doresti ceva anume?"intreba el cu vocea tremuranda.
"-Da."am ranjit eu si intr-o fractiune de secunda l-am muscat, mai intai infingandu-mi dintii in pielea lui si apoi..simtind gustul sangelui.
Brusc am simtit o prezenta in jur. Nu, nu putea fii nimeni afara la ora aceea asa tarzie. Orice fiinta umana din satul ala dormea. Dar nu era un om..incet, m-am indepartat de baiatul care inca suspina si se uita terorizat la mine. M-am uitat direct in ochii lui si i-am zis:
"-Ai sa uiti tot ce s-a intamplat in noaptea asta. Fugi!"
Sus In jos
Veronica A. Rose
Vampir
Vampir
Veronica A. Rose


Balanta Mistret
Mesaje : 7
Reputatie : 0
Data de inscriere : 21/11/2010
Varsta : 28

Foaie de personaj
Galbeni: 10

Something in the dark Empty
MesajSubiect: Re: Something in the dark   Something in the dark EmptyLun Noi 22, 2010 12:43 am

Cu pasi marunti ma plimbam agale de-a lungul strazi inguste si late a satului. Imi placea acolo. Oamenii erau pritenosi, nu erau curiosi si cel mai important, sangele lor era curat, lipist de orice impuritate cum ar fi alcoolul. Desigur ca existau si betivii satului, dar pe aceia ii vanau doar novici care erau prea fricosi pentru a spera la o prada mai insemnata.
" Ai sa uiti tot ce s-a intamplat in noaptea asta. Fugi!" am auzit o voce zicand.
Un vampir, am zis in gand si mi-am continuat drumul, fixand insitent locul de unde se auzise vocea. O fata blonda statea nemiscata langa zidul unei cladiri asteptand sa afle cine era celalat vampir ce se afla in apropiere. Ii puteam auzi narile inhalandu-mi mirosul. Era gata sa atace, de asta eram sigura.
" Ce-ai mai crescut" am spus in soapta, stiind prea bine ca urechiile ei captasera imediat sunetul.
Sus In jos
Helena D. Rose
Vampir
Vampir
Helena D. Rose


Mesaje : 6
Reputatie : 0
Data de inscriere : 28/10/2010
Localizare : Somewhere I Belong..

Foaie de personaj
Galbeni: 10

Something in the dark Empty
MesajSubiect: Re: Something in the dark   Something in the dark EmptyLun Noi 22, 2010 1:00 am

"-Ce-ai mai crescut" am auzit o soapta ce continua sa mi se reverbereze in minte. Am inchis ochii pentru o clipa, descoperind cu stupoare ca nu as fii putut uita vocea aceea niciodata. Veronica.
M-am intors brusc si intr-o secunda, ma aflam in fata ei, in pozitia de atac. Dar m-am linistit pentru ca ea nu se misca deloc; doar imi zambi pasnic. M-am incruntat. Parul ii era mai intunecat si lung, iar in ochii ei lipsea ceva...inocenta. Ca si mie, de-astfel.
Am continuat sa o privesc incruntata, nebagand de seama ca inca eram manjita cu sangele baiatului acela.
"-Veronica."am murmurat. Ma simteam ciudat, de parca m-as fii asteptat sa am macar o urma de entuziasm in mine, nu sa stau ca o stana de piatra in fata ei. Ah da, uitasem, eu nu eram om ca sa-i sar in brate si sa o pup - ca o adevarata sora- .
Ma mir cum de nu simtisem cand am iesit afara mirosul ei pregnant. Probabil ca abia sosise si ma..gasise pe mine. Planuiam sa fie invers.
"-Te-ai intors?"am intrebat eu cu o voce hotarata.
Sus In jos
Veronica A. Rose
Vampir
Vampir
Veronica A. Rose


Balanta Mistret
Mesaje : 7
Reputatie : 0
Data de inscriere : 21/11/2010
Varsta : 28

Foaie de personaj
Galbeni: 10

Something in the dark Empty
MesajSubiect: Re: Something in the dark   Something in the dark EmptyLun Noi 22, 2010 1:15 am

" Nu stiu. Am de gand sa stau ceva timp in "oras", dar in rest nimic nu-i sigur" am spus foarte hoarata
I-am aruncat o privire Helenei si am analizat-o din cap pana-n picioare. Era diferita, era perfecta, nu era ea. Cat de tare se schimbase. Oare asa aratam si eu? Eu eram unul dintre putinii vampiri care se mandrea ca-si pierduse toata umanitatea, dar stand acolo si privind-o pe surioara mea de mult pierduta ceva m-a facut sa ma gandesc daca ceea ce faceam sau daca ceea ce eram era ceva corect. Mii de sentimente se luptau in interirorul meu, gata sa evadeze si sa ma tradeze. Mi-am fixat privirea pe un punct din departare si am incercat sa ma calmez. Eram sigura ca Helena realizase tot ceea ce simteam eu. Eram speriata, cred ca acesta este termenul potrivit. Speriata, ca toata forta pe care o dobandisem de-a lungul anilor si tot dispretul pentru ceea ce ma inconjoara aveau sa dispara in noapte. Nu, nu puteam perimte asa ceva. Eram mai buna de atat.
" Cum mai e viata ta?" am intrebat nonsalant, inchizand toate sentimentele in mine
Sus In jos
Helena D. Rose
Vampir
Vampir
Helena D. Rose


Mesaje : 6
Reputatie : 0
Data de inscriere : 28/10/2010
Localizare : Somewhere I Belong..

Foaie de personaj
Galbeni: 10

Something in the dark Empty
MesajSubiect: Re: Something in the dark   Something in the dark EmptyLun Noi 22, 2010 1:29 am

Am simtit cum ma analizeaza din cap pana in picioare, realizand ca eu sunt sora ei mai mica. Adevarul e ca..nu ne mai vazusem de vreo doua secole.
"-Pai..cuvantul bun e exclus din prima. Mi-as dori doar sa mai intalnesc niste vampiri. Prea multi oameni naivi in jurul meu..din pacate pentru ei, eu am nevoie doar de sangele lor."am murmurat eu indiferenta, dand glas gandurilor mele.
Veronica zambi ironic. Probabil ca inca ramasesem amuzanta, desi eu ma simteam acra de-a dreptul. Satul acela devenea plictisitor. Si eu eram singurul vampir din el, pana acum.
M-am asezat gratios si rapid pe bulevard langa sora mea. Aveam atatea intrebari sa-i pun si raspunsuri de dat, dar acum nu vroiam decat sa stau in liniste alaturi de ea. Dar totusi..
"-Gilbert te-a transformat?"
S-a uitat brusc uimita la mine, parand surprinsa de intrebare. Stia prea bine de cine vorbeam; de cel ce ne-a transformat. Insa ea nu stia ca si eu devenisem un vampir in seara aceea.
Sus In jos
Veronica A. Rose
Vampir
Vampir
Veronica A. Rose


Balanta Mistret
Mesaje : 7
Reputatie : 0
Data de inscriere : 21/11/2010
Varsta : 28

Foaie de personaj
Galbeni: 10

Something in the dark Empty
MesajSubiect: Re: Something in the dark   Something in the dark EmptyLun Noi 22, 2010 1:42 am

" Da. El mi-a dat darul. Si din cate vad si tie" am spus suspicioasa
" Cand am sa-l vad din nou pe acel nenorocit isi va dori sa nu ma fi facut vampir niciodata. Cum a putut in tot acest timp sa-mi ascunda ca esti in viata?"
Cand mi-a auzit micul discurs pe care-l tinusem mai mult pentru mine, a inceput sa ma priveasca suspect. Stiam ce-i in mintea ei. Era intrigata de faptul ca vorbeam de Gilbert de parca mi-ar fi fost cel mai bun prieten sau cel putin, o cunostinta apropiata.
" Vezi tu, cu timpul am invatat ca mereu trebuie sa ramai fidela celor ce-ti schimba viata, iar Gilbert m-a schimbat-o radical. Daca nu era el, acum as fi fost zece metri sub pamant" am spus usor amuzata. " Stiu ca e greu sa intelegi, dar nu imposibil"
Am inceput sa ma plimb pe trotuar, mai mult dansand decat mergand. Pasii mei mici de balerina se invarteau in jurul Helenei, dandu-i timp acesteia de a ingurgita imformatia.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Something in the dark Empty
MesajSubiect: Re: Something in the dark   Something in the dark Empty

Sus In jos
 
Something in the dark
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
M Dimension  :: Altele (RPG Area) :: Satul-
Mergi direct la: